Laguna Cup Třebíč

Celkem 455 startů v 87 rozplavbách absolvovali šesti až čtrnáctiletí plavci při III. ročníku „Ve startovní listině bylo 120 jmen z 11 oddílů, mezi nimi i devítka dětí z Plaveckého klubu J. Hradec. Z osmi drah třebíčského bazénu Laguna jindřichohradečtí závodníci vylovili 22 (7 – 9 – 6) umístění na stupních vítězů.

Třikrát se z prvenství radovali Terezie Kinterová, Eliška Jahodová a Šimon Gregor, jeden triumf zaznamenaly Simona a Lucie Pavlíkovy. Každý z nich bral zlato ze smíšené štafety, která zvítězila s téměř osmivteřinovým náskokem. Jedinou, kdo nezískal v Třebíči nějakou medaili, byla Barbora Baboučková. Ostatní plavci si cenný kov odvezli, a sice Gregor (3 – 1 – 1), Kinterová (3 – 2 – 0), S. Pavlíková (1 – 1 – 0), Jonáš Svoboda (0 – 1 – 0), Vanda Gregorová (0 – 0 – 1), Šimon Svoboda (0 – 2 – 1), L. Pavlíková (1 – 2 – 1) a Jahodová (3 – 0 – 2).

Jako hlavní závod byla v Třebíči hodnocena polohovka, kterou dokázali na stovce vyhrát Jahodová a Gregor, jenž si čtyřikrát vylepšil osobní rekordy. Třetí skončila L. Pavlíková, jež si v OPZ zaplavala zatímní maximum, zlepšila ho o 9,8 vteřiny. Na polohových 200 metrů brali stříbra Kinterová a Š Svoboda. Gregorové na 4. místě k bronzu chybělo 1,6 sekundy.