Graz 21.-23.4

Šestice závodníků Plaveckého klubu J. Hradec se prezentovala při třídenním mezinárodním mítinku v rakouském Štýrském Hradci. Startovali tam plavci z 15 evropských, středoamerických a afrických zemí. Jindřichohradečtí sice z „ATUS Graz Trophy 2017“ neměli žádný medailový úspěch v souhrnných výsledcích, což ani nešlo v tak těžké konkurenci příliš očekávat, ale těch dílčích v jednotlivých věkových kategoriích bylo docela dost.

První den se na delfínové stovce zaskvěla Terezie Kinterová, nejmladší závodnice výpravy. Byla třetí nejrychlejší mezi svými vrstevnicemi a v devadesátičlenné výsledkové listině za sebou nechala spoustu mnohem starších plavkyň. Ve stejné disciplíně se Karolína Šimková dostala patnáctým časem do finále B, avšak v něm byla o 61 setin vteřiny pomalejší, takže si o tři příčky pohoršila. Na kraulové dvoustovce zůstal za béčkovým finále Viktor Hejlíček 42 setin. Solidně si počínal na polohové čtyřstovce Vojtěch Novotný, jenž se vešel do druhé desítky celkového pořadí. V podvečerním bloku výtečně zaplavala letos šestnáctiletá Adéla Lepičová 800 metrů volný způsob, skončila souhrnně desátá a zároveň pátá ve své věkové třídě žen 1999-2001.

Skoro pět stovek závodníků a závodnic se přihlásilo na trať 50 metrů kraul, program druhého dne tak odstartoval maratónem bezmála padesáti rozplaveb na této distanci. Jeden bazén volným způsobem z plavců PK JH absolvovali Kinterová, Hejlíček a Šimková. Na kraulových 400 metrů Lepičové postup do odpoledních finálových plaveb utekl o 21 setin. Stejnou distanci si vyzkoušela i Kinterová, stihnula ji pod 5 minut, ve své kategorii byla šestá. Odpoledne plavala finále B jen Šimková na motýlkové dvoustovce, za áčkem zaostala o 1,25 vteřiny. Hájila 12. pozici z kvalifikace, jíž udržela i díky zlepšení o 3,64 sekundy.

V závěrečném dni o sobě dala nejvíce vědět Kinterová druhým místem na padesátce motýlek v kategorii 2004-2005. Byla jen o 67 setin sekundy pomalejší než nejrychlejší Alberta Gabaová, dívka z rakouského Mödlingu. Pětadvacáté Šimkové chyběly do finále B přesně 4 desetiny. Na pěkné celkové 34. místo mezi 213 startujícími dosáhl Hejlíček na kraulové stovce. Nejdelší ženskou distanci 1500 metrů si dala vytrvalkyně Lepičová, skončila osmá, dostaly se před ni jenom dvě jiné Češky. V neděli se ještě představili Novotný a Filip Kopřiva na dvousetmetrové polohovce.