Příbramský triatlon – MČR v olympijském triatlonu

Pětidílná série Českého poháru – TRIATLON CZECHTRISERIES 2017 odstartovala v Příbrami úvodním dějstvím, přičemž II. ročník „Příbramského triatlonu“ byl pořádán jako mistrovství České republiky v olympijském triatlonu. Ten obsahuje 1500 metrů plavání, 40 kilometrů cyklistiky a 10 km běhu. Jindřichohradecké triatlonové oddíly na klasických distancích dospělých sice cenné mistrovské kovy nezískaly, ale radovaly se z výkonů a výsledků v mládežnických kategoriích.

Skvěle si vedli především sourozenci Hrdličkovi v barvách Plaveckého klubu J. Hradec. Pro svůj nový tým vybojovala Anna (750 m – 20 km – 5 km) národní titul mezi dorostenkami, v pohárových kláních byl Jakub stříbrný ve starších a Hynek v mladších žácích! Kousek chyběl k republikové medaili dorostenci Filipu Michálkovi, jenž ještě před závěrečnou běžeckou částí držel s náskokem 65 vteřin bronzovou pozici, ovšem až jedenáctým časem v běhu si o jedno místo pohoršil. Za stupni vítězů zaostal o necelých 25 sekund.