Olympiáda dětí a mládeže Brno

Plavání: Závodníci Plaveckého klubu J. Hradec naplnili očekávání, když získali 5 medailí. Zlato brala Terezie Kinterová ve své výstavní disciplíně na delfínové dvoustovce. Na poloviční distanci skončila stříbrná a sbírku doplnila bronzem na kraulových 200 metrů. Při všech individuálních startech se vždy probojovala do finále. Podobně na tom byl i mladší žák Šimon Michálek, jenž se do finálové osmičky kvalifikoval třikrát. Ve dvou případech, na 200 a 400 m volný způsob, účast mezi nejlepšími proměnil v olympijské bronzy.

Triiatlon: Triatlonisté přijeli do Brna bez dorostenky Anny Hrdličkové z PK J. Hradec. Favoritka na prvenství se totiž zotavuje z pádu na kole, který se jí přihodil v závodě triatlonového mistrovství Evropy v rakouském Kitzbühlu. Jihočeši ovšem z olympiády s prázdnou neodjeli, jelikož v závodě dorostenců dominoval Matyáš Pospíšil a mezi staršími žáky dokončil triatlon na stříbrné pozici Jakub Hrdlička.

Pro sportovce s tělesnými i zdravotními postiženími pořadatelé připravili plavecké disciplíny, v nichž kraloval Jonáš Kešnar z PKJH. Hradec. Mezi 26 startujícími nenašel konkurenci, vyhrál co se dalo. Odvezl z Brna nejen 5 zlatých medailí za jednotlivé styly, ale za představení na kraulové čtyřstovce i šesté prvenství za nejlepší individuální výkon. Za ten získal 683 bodů, suverénně nejvíce mezi všemi olympioniky. Jindřichohradecký plavec, jenž trénuje v PK J. Hradec a v závodech poráží i soupeře bez handicapu, se stal nejúspěšnějším reprezentantem jihočeské výpravy a v celkovém kontextu LODM skončil na druhém místě mezi 3623 sportovci. Lepší než Kešnar, jenž čtyři dny před olympiádou oslavil šestnáctiny, byl jen o rok mladší gymnasta Vojtěch Šácha (Jihomoravský kraj – TJ Sokol Brno I.), který triumfoval sedmkrát.