Letní mistrovství ČR dorostu a dosp. – Praha

Plavkyně Adéla Lepičová je vicemistryní ČR

Velmi dobrou formu na Letním mistrovství České republiky dorostu a dospělých prokázali závodníci Plaveckého klubu J. Hradec. Čtyřdenního šampionátu v dlouhém bazénu v pražském Podolí se jich zúčastnila pětice, přičemž zásluhou šestnáctileté Adély Lepičové se oddíl radoval ze zisku stříbrné medaile na kraulové patnáctistovce.

Lepičová nejdelší bazénovou distanci zvládla v novém osobním rekordu, který vylepšila o neuvěřitelných 27 sekund. Tímto výkonem nejen brala titul české vicemistryně mezi mladšími dorostenkami, ale vešla se i do první desítky v absolutním ženském pořadí, kde skončila na 7. místě. Mimoto se ve své kategorii ve všech závodech dostala do nejlepší osmičky. Nejblíže k zisku dalšího cenného kovu byla na 200 m volný způsob, kde se z kvalifikace nominovala čtvrtým časem do finále. V něm ovšem o šest desetin zpomalila, takže propadla o dvě příčky níže.

Mezi republikovou elitou mladších dorostenek se prezentovala také patnáctiletá prsařka Denisa Hronešová, jíž výtečně vyšla dvoustovka, na které skončila devátá. Zaplavala si i ženské semifinále, v němž byla sedmá. Na této distanci si při MČR vylepšila osobní maximum o 4,32 vteřiny. O rok starší Filip Kopřiva obsadil čtrnáctou pozici na delfínových 200 metrech, když plaval o 96 setin sekundy rychleji, než byl jeho nahlášený vstupní čas.

Ve starších dorostencích kraulař Viktor Hejlíček vyrovnal svůj osobní rekord na stovce, díky čemuž postoupil do finále ze čtvrté pozice. V boji o medaile sice dokázal čas ještě o 37 setin zlepšit, ale přesto si celkově o příčku pohoršil. Solidně si počínal též devatenáctiletý Vojtěch Novotný, jenž plaval v osobních rekordech na 50 metrů prsa (-0,04) i dvousetmetrové polohovce (-1,80). V Praze závodili zástupci 88 českých a moravských klubů.