České Budějovice 2018

Prvním větším závodem tohoto roku v dlouhém bazénu byl VIII. ročník mezinárodního klání žactva s názvem „České Budějovice 2018“. Prezentovali se v něm čtrnáctiletí a mladší plavci z jednatřiceti českých a slovenských oddílů. Tradičně velmi úspěšný byl Plavecký klub J. Hradec, jehož šestnáctičlenná výprava dosáhla na 14 (6 – 1 – 7) medailových umístění.

Vůbec nejhodnotnějších výsledků v českobudějovické padesátce dosáhla právě jindřichohradecká plavkyně Terezie Kinterová, vyhrála celkem čtyřikrát, přičemž výkon na královské kraulové stovce byl s 577 FINA body nejlepším v celém průběhu akce. Za prvenství na 100 m motýlek brala 569 bodů, což byl druhý nejvyšší zisk. Dalších dvou vítězství dosáhla na poloviční delfínové a kraulové distanci.

Celkem pětkrát se na stupně vítězů postavila desetiletá Eliška Jahodová, jež vyhrála obě prsařské tratě, k tomu přidala stříbro na 50 metrů volný způsob a bronzové medaile z polohové dvoustovky a padesátky motýlek. V kategorii dvanáctiletých byla Simona Pavlíková bronzová na stovce kraul a 200 m OPZ a Šimon Svoboda na 100 m znak. Dvakrát obsadil 3. místo taktéž Adam Kučera, jenž uspěl na 50 i 100 metrů prsa. Dohromady PK J. Hradec posbíral 38 individuálních umístění v nejlepší desítce.