Mistrovství ČR družstev

První březnová sobota se významně zapsala do historie Plaveckého klubu J. Hradec. Ženské družstvo si totiž v Praze vybojovalo postup do finále mistrovství České republiky.

Semifinále se plavalo v pražském Podolí, kam se jindřichohradecké ženy a dívky dostaly suverénním způsobem z jihočeského krajského kola. To se v únoru uskutečnilo v Č. Krumlově, kde PK J. Hradec celkově vyhrál s obrovským odstupem. Zvítězil ve všech 13 individuálních disciplínách i v obou štafetách. Oblastní kvalifikaci na stejném místě absolvovali i muži, kteří ze třetí příčky dál nepostoupili.

Oproti kvalifikaci se v semifinále sedmičlenná sestava Jihočešek lehce změnila, když Denisu Hronešovou vystřídala Viktorie Mňuková. Hlavní oporou byla v Podolí Karolína Šimková, jež zvítězila na 100 i 200 metrů prsa a byla druhá na 200 m OPZ. Na druhém místě doplavala také polohová štafeta na 4×100 metrů.

Už v jihočeském kole ženy posbíraly 15222 FINA bodů, což byl zisk, jak se později ukázalo, který by na postup do finále stačil, ale v Praze ho nejen zopakovaly, avšak ještě k němu další body přidaly. Celkově dosáhly sedmého nejlepšího zisku a z českého semifinále jdou přímo do finále, jejž v sobotu 31. března bude hostit bazén Sareza v Ostravě – Porubě.

Soupeřkami PK JH tam budou plavkyně Lokomotivy Trutnov, áčka plzeňské Slávie, domácího KPS Ostrava, brněnské Komety, jihlavského Axisu, SC PA Pardubice a PK Zlín.