Laguna cup – Třebíč

Ttřináctičlennou závodní výpravu, která byla mezi 22 oddíly šestá nejpočetnější, měl na dětských závodech v Třebíči Plavecký klub J. Hradec. Více závodníků bylo jen z Neratovic, Zlína, Znojma, brněnské Komety a pořádající třebíčské Laguny. Jindřichohradečtí plavci dokázali v poli 225 šesti až čtrnáctiletých startujících vybojovat 20 (5 – 8 – 7) umístění na medailových stupních.

Nejúspěšnější individuální účast v barvách PK J. Hradec zaznamenala dvanáctiletá Simona Pavlíková, univerzální závodnice při IV. ročníku „Laguna Cupu“ získala 4 cenné kovy, a to za triumfy na dvousetmetrovém motýlku, kraulu a polohovce a druhé místo na 200 metrů znak. Pouze na prsařských 200 m medaili nebrala, skončila pátá s odstupem 4,07 vteřiny na bronz. Dvakrát se v Třebíči postavila na nejvyšší stupeň Vanda Gregorová. V nejstarší kategorii dívek ji nikdo nepřekonal na znakařské a kraulové dvoustovce. V osobním polohovém závodu na 200 metrů pak obsadila 2. místo.

Další medailové příčky si z osmidráhové pětadvacítky třebíčské Laguny odvezli Eliška Jahodová (0 – 2 – 2), Barbora Baboučková (0 – 1 – 2), Šimon Svoboda (0 – 1 – 2), Lucie Pavlíková (0 – 1 – 0) a Šimon Gregor (0 – 0 – 1). Úspěšná byla také smíšená štafeta na 5×50 metrů volný způsob (L. Pavlíková, Jonáš Svoboda, Jahodová, S. Pavlíková, Gregorová), jež obsadila druhou příčku.