MČR žactva

Gratulujeme, skvělé Terenc,

plavci ze 78 oddílů se kvalifikovali na letní mistrovství ČR čtrnáctiletého staršího žactva, které hostil krytý bazén v Č. Budějovicích. Výtečnou výkonnost na šampionátu prokázala Terezie Kinterová. Závodnice Plaveckého klubu J. Hradec získala pět (3 – 2 – 0) medailí.

Motýlkářka Kinterová brala zlato z obou delfínových tratí. Na dvoustovce zvítězila s velikým náskokem sedmi a půl vteřiny, přičemž její výkon je sedmým nejlepším v jižních Čechách v historii mezi ženami. Na poloviční distanci se do jihočeských tabulek zapsala ještě výrazněji, když dosáhla druhého nejrychlejšího času všech dob. Obracela přitom až za Barborou Říhovou z Krnova. Ztrácela na ni 13 setin, ale ve druhé padesátce byla rychlejší o 1,76 vteřiny, čímž moravskou soupeřku odsunula dokonce až na třetí pozici.

Třetí mistrovský titul Kinterová získala na 800 metrů kraul, kde se do čela dostala před devátou obrátkou a poté již směřovala za zlatem. Vyhrála s téměř pětivteřinovým odstupem. Vicemistryní se stala na 400 m (ztráta 0,92) a 100 m (1,67) volný způsob. V Č. Budějovicích plavala v šesti národních finále i Vanda Gregorová, jež se na polohové čtyřstovce a kraulovách 400 a 800 metrů dokátala vměstnat do nejlepší desítky.