MČR 12-letých Kopřivnice

Závodníci z 93 oddílů se kvalifikovali na letní mistrovství České republiky dvanáctiletého mladšího žactva. Uskutečnilo se v Kopřivnici, kam se nominovalo také trio Plaveckého klubu J. Hradec. Dosáhlo na zisk tří cenných kovů, dvakrát se na stupně vítězů podívala Simona Pavlíková a jednou Barbora Baboučková.

Kraulařka Pavlíková se na vytrvalecké osmistovce stala vicemistryní republiky, když závod začala pomaleji, avšak poté plavala rovnoměrné časy, díky nimž se už na třístovce dostala na druhou pozici. Nakonec měla na třetí místo náskok 3,49 vteřiny. Také na bronzové dvoustovce zrychlovala, na druhé obrátce byla osmá, v polovině trati sedmá a po 150 metrech se již posunula na třetí pozici, kterou udržela.

Stříbrnou medaili na 400 metrů volný způsob vybojovala Baboučková, jíž se jako jediné podařilo držet krok se suverénní Terezou – Annou Sýkorovou (Bohemians Praha). V páté rozplavbě byla ve čtvrté dráze vedle čtyřnásobné šampiónky a v polovině za ní zaostávala jen o 68 setin. Dokázala se s ní vytáhnout a za výdej sil byla odměněna nádherným druhým místem.

V Kopřivnici plaval i Šimon Svoboda, jenž na 1500 metrů VZ skončil pátý, ale za bronzem na nejdelší bazénové distanci zaostal o více než 40 sekund. Další jeho tři starty dopadly umístěním ve druhé desítce, příčemž na top ten na 400 m kraul ztratil 1,24 a na poloviční trati 1,47 vteřiny.