Letní pohár jedenáctiletého žactva Kladno

Pětadvacetimetrový šestidráhový bazén v Kladně hostil Letní pohár Čechy jedenáctiletého žactva. Probojovali se naň závodníci z 59 oddílů, byl mezi nimi i Šimon Gregor z Plaveckého klubu J. Hradec, jenž se dvakrát dostal na stupně vítězů.

Povedlo se mu získat stříbrnou medaili na delfínové stovce, když za titulem českého přeborníka zaostal o pouhých 41 setin vteřiny. Porazil jej pouze Jáchym Bača z Pardubic, vedle něhož plaval v páté rozplavbě.

Druhý cenný kov má bronzovou hodnotu. Šimon si pro něho doplaval na nejkratší kraulové distanci. Třetí příčku uhájil s těsným odstupem 11 setin před čtvrtým Matějem Palatou z Berouna.

Jindřichohradecký závodník se v kladenské vodě prezentoval celkem v šesti disciplínách, přičemž na 400 metrů volný způsob obsadil pátou příčku se ztrátou 7,38 na medailové stupně. Stejnou pozici bral i na polohové dvoustovce, výtečně finišoval na kraulovém úseku ze sedmého místa, ale na medaili ztratil 3,66 vteřiny. Šestý byl na znakové dvoustovce, i když v polovině trati ještě držel třetí čas. Nakonec mu na bronz chybělo 2,18 sekundy.