Letní MČR třináctiletého žactva

Padesátimetrový bazén v Plzni – Slovanech hostil letní mistrovství České republiky třináctiletého staršího žactva. Na šampionát se kvalifikovalo 220 plavců z 95 oddílů. Plavecký klub J. Hradec zastupoval pouze Šimon Michálek, jenž se představil ve čtyřech disciplínách.

Jeho doménou jsou delší kraulové distance, což potvrdil ve své závěrečné disciplíně, jíž byla patnáctistovka. Vybojoval na ní stříbrnou medaili, když se na šesté obrátce dostal na

průběžnou třetí pozici a od té doby v první dráze plaval vyrovnaný závod s Tomášem Reissmüllerem (PK Příbram – dráha 4). Tahali se v setinách o druhou pozici, kterou nakonec s odstupem 13 setin bral borec z Kardašovy Řečice.

Pěkné páté místo Michálek přidal na 400 metrů volný způsob, kde začal pomaleji. Po stovce byl osmý, v polovině trati šestý, v závěru pak atakoval stupně vítězů. Za bronzem zaostal o 1,14 sekundy. Na poloviční distanci plaval ve druhé osmičlenné rozplavbě, po níž mu v průběžném pořadí patřilo druhé místo. V dalších rozplavbách jej překonalo ještě deset soupeřů, takže obsadil 12. příčku, na nejlepší desítku ztratil 32 setin vteřiny.