Terezie Kinterová- pětinásobná republiková mistryně

Nejúspěšnější účastnicí zimního mistrovství ČR v plavání čtrnáctiletého staršího žactva byla vyhlášena Terezie Kinterová. Závodnice Plaveckého klubu J. Hradec zažila v Novém Jičíně fantastický šampionát, když se stala pětinásobnou republikovou mistryní. Celý klub PKJH, z.s. gratuluje k super výkonům.

Zlato brala podle očekávání na delfínové stovce i dvoustovce, přičemž na kratší distanci vyhrála v osobním rekordu, který vylepšila o více než vteřinu. Další triumfy zaznamenala na kraulových tratích, a sice 100, 400 a 800 metrů. Na stovce jí přálo štěstí, zvítězila totiž o jedinou setinu před žateckou Lenkou Bešíkovou.

Zlepšení osobního maxima o čtyři desetiny na kraulové padesátce znamenalo pro Kinterovou ještě rozšíření sbírky o jedno stříbro. Celkově se na českém mistrovství představilo 173 plavců z 67 oddílů. Plavecký klub J. Hradec reprezentovala i Vanda Gregorová, pro niž bylo nejlepším výsledkem 9. místo na 400 metrů volný způsob, ke kterému si pomohla zlepšením osobního rekordu o 7 setin sekundy.