MČR Plzeň

Pěkných umístění dosáhli závodníci Plaveckého klubu J. Hradec při Zimním mistrovství České republiky, které se uskutečnilo v krátkém bazénu v Plzni Slovanech. Skvělým způsobem si počínala především čtrnáctiletá starší žačka Terezie Kinterová, jež směla plavat pouze v otevřené ženské kategorii, neboť její žákovský šampionát, na němž v Novém Jičíně na začátku prosince vybojovala pět národních titulů, již měla za sebou.

Kinterová se i mezi ženami prosadila, když se dvakrát dostala do finále A. Na delfínové dvoustovce z toho bylo vynikající 6. místo, na kraulové čtyřstovce skončila devátá. K tomu se na 50 a 100 metrů motýlek probojovala do semifinále. Podle očekávání se do hlavního finále kvalifikovala Karolína Šimková na své hlavní trati 200 m prsa. Obsadila na ní velmi solidní šestou příčku.

Nejvytíženější jindřichohradeckou plavkyní byla na mistrovství Viola Válková, která se z bloku do bazénu vrhla devětkrát. Nejlépe si vedla v nejkratším kraulovém sprintu, kde ji patří 8. místo mezi mladšími dorostenkami a také parádní dvanáctá pozice v absolutním ženském pořadí. Do finále své kategorie se členka širšího kádru české juniorské reprezentace dostala i na stovce volný způsob, kde obsadila 9. příčku.

Nominaci do Plzně, kde se bylo ZMČR započteno i jako VIII. kolo Českého poháru, si zajistili i starší dorostenci Filip Michálek a Matyáš Pospíšil. Prvně zmíněný zaznamenal umístění v nejlepší desítce na vytrvalecké patnáctistovce. Všestrannému Pospíšilovi se povedlo doplavat pro osmé místo na prsařské dvoustovce a deváté na polohových 400 metrů.