Cyklosoustředění už tuto neděli :)

Tradiční letní cyklosoustředění ve Starém městě pod Lanštejnem pro letošní rok bude od 15.-22.7.2018

Sraz v cyklokempu Staré Město v neděli 15. 7. 2018 ve 14.00 hod. Ubytování turistického typu, stravování začíná večeří. Pro děti zajištěn denní sportovní program, cyklistika do blízkého okolí, in – line /kdo má/, koupání, lanové centrum, painball…      Děti budou ubytované v pokojích po 4, společné toalety a sprchy. Strava – snídaně, oběd, večeře + pitný režim. Pobyt končí v neděli obědem. Děti si vyzvedněte do 13. 00 hod. “ Kola seřízená od odborníka a náhradní 2ks duší sebou“

Aktuální seznam je pouze doporučující a je třeba ho doplnit dle individuálních potřeb dětí

 • spací pytel, polštářek, věci na spaní – teplé
 • osuška a ručníky, hygienické potřeby, toaletní papír, papírové kapesníky, spodní prádlo,
 • 3-4 trička, spodní prádlo, ponožky, kalhoty, tepláková nebo šusťáková souprava, mikina, svetr, pláštěnka + teplé věci/ dle počasí/, kvalitní sportovní obuv, sandály
 • letní čepice, sluneční brýle, krémy opalovací a po opalování, repelent, baterka a náhradní baterie,
 • kolo, švihadlo, karimatka na cvičení, cyklo lahev velká, batůžek lehký, helma, kolo, kolečkové brusle / kdo má/, rukavice, chrániče, lepení na kolo
 • věci na plavání, hry do pokoje, sušenky, kapesné 200,-Kč

Přihláška k vyzvednutí u trenérů – či zašlete přihlášku na pkjh@pkjh.cz                                                                         Cena: 3. 500,- Kč pro členy PKJH        4. 200,- Kč pro ostatní

Platba na účet PKJH: záloha 2500,- Kč do 13. 6 a doplatek do 13.7.

Letní MČR třináctiletého žactva

Padesátimetrový bazén v Plzni – Slovanech hostil letní mistrovství České republiky třináctiletého staršího žactva. Na šampionát se kvalifikovalo 220 plavců z 95 oddílů. Plavecký klub J. Hradec zastupoval pouze Šimon Michálek, jenž se představil ve čtyřech disciplínách.

Jeho doménou jsou delší kraulové distance, což potvrdil ve své závěrečné disciplíně, jíž byla patnáctistovka. Vybojoval na ní stříbrnou medaili, když se na šesté obrátce dostal na

průběžnou třetí pozici a od té doby v první dráze plaval vyrovnaný závod s Tomášem Reissmüllerem (PK Příbram – dráha 4). Tahali se v setinách o druhou pozici, kterou nakonec s odstupem 13 setin bral borec z Kardašovy Řečice.

Pěkné páté místo Michálek přidal na 400 metrů volný způsob, kde začal pomaleji. Po stovce byl osmý, v polovině trati šestý, v závěru pak atakoval stupně vítězů. Za bronzem zaostal o 1,14 sekundy. Na poloviční distanci plaval ve druhé osmičlenné rozplavbě, po níž mu v průběžném pořadí patřilo druhé místo. V dalších rozplavbách jej překonalo ještě deset soupeřů, takže obsadil 12. příčku, na nejlepší desítku ztratil 32 setin vteřiny.

Letní pohár jedenáctiletého žactva Kladno

Pětadvacetimetrový šestidráhový bazén v Kladně hostil Letní pohár Čechy jedenáctiletého žactva. Probojovali se naň závodníci z 59 oddílů, byl mezi nimi i Šimon Gregor z Plaveckého klubu J. Hradec, jenž se dvakrát dostal na stupně vítězů.

Povedlo se mu získat stříbrnou medaili na delfínové stovce, když za titulem českého přeborníka zaostal o pouhých 41 setin vteřiny. Porazil jej pouze Jáchym Bača z Pardubic, vedle něhož plaval v páté rozplavbě.

Druhý cenný kov má bronzovou hodnotu. Šimon si pro něho doplaval na nejkratší kraulové distanci. Třetí příčku uhájil s těsným odstupem 11 setin před čtvrtým Matějem Palatou z Berouna.

Jindřichohradecký závodník se v kladenské vodě prezentoval celkem v šesti disciplínách, přičemž na 400 metrů volný způsob obsadil pátou příčku se ztrátou 7,38 na medailové stupně. Stejnou pozici bral i na polohové dvoustovce, výtečně finišoval na kraulovém úseku ze sedmého místa, ale na medaili ztratil 3,66 vteřiny. Šestý byl na znakové dvoustovce, i když v polovině trati ještě držel třetí čas. Nakonec mu na bronz chybělo 2,18 sekundy.

 

MČR 12-letých Kopřivnice

Závodníci z 93 oddílů se kvalifikovali na letní mistrovství České republiky dvanáctiletého mladšího žactva. Uskutečnilo se v Kopřivnici, kam se nominovalo také trio Plaveckého klubu J. Hradec. Dosáhlo na zisk tří cenných kovů, dvakrát se na stupně vítězů podívala Simona Pavlíková a jednou Barbora Baboučková.

Kraulařka Pavlíková se na vytrvalecké osmistovce stala vicemistryní republiky, když závod začala pomaleji, avšak poté plavala rovnoměrné časy, díky nimž se už na třístovce dostala na druhou pozici. Nakonec měla na třetí místo náskok 3,49 vteřiny. Také na bronzové dvoustovce zrychlovala, na druhé obrátce byla osmá, v polovině trati sedmá a po 150 metrech se již posunula na třetí pozici, kterou udržela.

Stříbrnou medaili na 400 metrů volný způsob vybojovala Baboučková, jíž se jako jediné podařilo držet krok se suverénní Terezou – Annou Sýkorovou (Bohemians Praha). V páté rozplavbě byla ve čtvrté dráze vedle čtyřnásobné šampiónky a v polovině za ní zaostávala jen o 68 setin. Dokázala se s ní vytáhnout a za výdej sil byla odměněna nádherným druhým místem.

V Kopřivnici plaval i Šimon Svoboda, jenž na 1500 metrů VZ skončil pátý, ale za bronzem na nejdelší bazénové distanci zaostal o více než 40 sekund. Další jeho tři starty dopadly umístěním ve druhé desítce, příčemž na top ten na 400 m kraul ztratil 1,24 a na poloviční trati 1,47 vteřiny.

MČR žactva

Gratulujeme, skvělé Terenc,

plavci ze 78 oddílů se kvalifikovali na letní mistrovství ČR čtrnáctiletého staršího žactva, které hostil krytý bazén v Č. Budějovicích. Výtečnou výkonnost na šampionátu prokázala Terezie Kinterová. Závodnice Plaveckého klubu J. Hradec získala pět (3 – 2 – 0) medailí.

Motýlkářka Kinterová brala zlato z obou delfínových tratí. Na dvoustovce zvítězila s velikým náskokem sedmi a půl vteřiny, přičemž její výkon je sedmým nejlepším v jižních Čechách v historii mezi ženami. Na poloviční distanci se do jihočeských tabulek zapsala ještě výrazněji, když dosáhla druhého nejrychlejšího času všech dob. Obracela přitom až za Barborou Říhovou z Krnova. Ztrácela na ni 13 setin, ale ve druhé padesátce byla rychlejší o 1,76 vteřiny, čímž moravskou soupeřku odsunula dokonce až na třetí pozici.

Třetí mistrovský titul Kinterová získala na 800 metrů kraul, kde se do čela dostala před devátou obrátkou a poté již směřovala za zlatem. Vyhrála s téměř pětivteřinovým odstupem. Vicemistryní se stala na 400 m (ztráta 0,92) a 100 m (1,67) volný způsob. V Č. Budějovicích plavala v šesti národních finále i Vanda Gregorová, jež se na polohové čtyřstovce a kraulovách 400 a 800 metrů dokátala vměstnat do nejlepší desítky.

https://ceskobudejovicky.denik.cz/ostatni_region/plavci-lovi-medaile-terezie-kinterova-je-hvezdou-sampionatu-20180701.html

Členská schůze PKJH, z.s. 20. 7. 2018

Pozvánka na Členskou schůzi dne 20. 7. 2018 od 17.30 hod. v Cyklokempu Staré město pod Landštejnem

 1. Zahájení, schválení programu
 2. Návrh a volba volební a návrhové komise, zapisovatele a ověřovatele zápisu
 3. Informace o klubu a jeho činnosti, hospodaření a dosažených úspěchů
 4. Oficiální vyjádření klubu k současné situaci
 5. Volba výkonného výboru a kontrolní komise, ukončení tříletého funkčního období
 6. Organizační záležitosti, informace o plánech do budoucna
 7. Diskuse
 8. Usnesení
 9. Závěr

 

Ukončení plavání pro školní rok 2017/2018

V pondělí 18.6. 2018 od 16.00 – 17.00 se bude konat závěrečný závod kondičních plavců. Vyplněné přihlášky odevzdejte trenérům do pátku 15.6. Vyhlášení výsledků závodu a ukončení plavání bude ve čtvrtek od 16.00 – 17.00.

Plavání kondičních plavců bude tímto dnem ukončeno Závodní plavci budou ještě plavat dle tréninkového programu v Českých Budějovicích a Strakonicích. Začínat budeme opět v září. Kondiční plavci od 3. 9. 2018, závodní plavci dle dohody s trenérem a plavci 5.ZŠ od 10.9. 2018 dle domluvy s pí. Šimkovou.

Čipy si pro další rok můžete ponechat. Členům, kteří nechtějí již dále pokračovat v plavání, bude záloha x čipu vrácena v týdnu od 18.6 – 22. 6. popř. kdykoliv na začátku září.

Všem dětem přejeme krásné slunečné léto a těšíme se na další rok odplavaný pod hlavičkou PKJH. Děkujeme závodním plavcům za skvělou reprezentaci klubu a našeho města. Rodičům a prarodičům velmi děkujeme za důvěru a podporu. 🙂

 

 

Ve Státní svátky 1. a 8. . 2018 jsou tréninky pouze pro závodní tým a to takto:

17.00 – 18.30 – skupina mladší (roč. 06 a ml.)

18.30 – 19.45 – skupina starší (roč. 05 a st.)

MČR v aquatlonu

V sobotu 31. března se v Jablonci nad Nisou uskutečnil druhý závod Českého poháru v aquatlonu, který byl současně i mistrovstvím ČR jednotlivců a družstev. Plavecká část se konala v tamním plaveckém bazénu, běh následoval na dráze ve sportovním areálu Střelnice.

Výprava triatlonové sekce Plaveckého klubu si vedla výborně. Mezi mladšími žáky, kteří absolvovali 200 metrů plavání a 2 km běh, zvítězil Hynek Hrdlička, který o svém vítězství rozhodl v běžecké části. Po plavání vedoucí Šimon Michálek závod bohužel nedokončil. Stříbrné medaile v mistrovském závodě vybojoval dorostenec Filip Michálek a dorostenka Anna Hrdličková. Jakub Hrdlička pak ve stejné kategorii, která absolvovala 400 m plavání a 5 km běhu, skončil šestý.

Mezi 25 oddíly obsadil Plavecký klub druhé místo.

Všem děkujeme za skvělé výkony i reprezentaci oddílu a přejeme hodně úspěchů v nové sezoně.

Laguna cup – Třebíč

Ttřináctičlennou závodní výpravu, která byla mezi 22 oddíly šestá nejpočetnější, měl na dětských závodech v Třebíči Plavecký klub J. Hradec. Více závodníků bylo jen z Neratovic, Zlína, Znojma, brněnské Komety a pořádající třebíčské Laguny. Jindřichohradečtí plavci dokázali v poli 225 šesti až čtrnáctiletých startujících vybojovat 20 (5 – 8 – 7) umístění na medailových stupních.

Nejúspěšnější individuální účast v barvách PK J. Hradec zaznamenala dvanáctiletá Simona Pavlíková, univerzální závodnice při IV. ročníku „Laguna Cupu“ získala 4 cenné kovy, a to za triumfy na dvousetmetrovém motýlku, kraulu a polohovce a druhé místo na 200 metrů znak. Pouze na prsařských 200 m medaili nebrala, skončila pátá s odstupem 4,07 vteřiny na bronz. Dvakrát se v Třebíči postavila na nejvyšší stupeň Vanda Gregorová. V nejstarší kategorii dívek ji nikdo nepřekonal na znakařské a kraulové dvoustovce. V osobním polohovém závodu na 200 metrů pak obsadila 2. místo.

Další medailové příčky si z osmidráhové pětadvacítky třebíčské Laguny odvezli Eliška Jahodová (0 – 2 – 2), Barbora Baboučková (0 – 1 – 2), Šimon Svoboda (0 – 1 – 2), Lucie Pavlíková (0 – 1 – 0) a Šimon Gregor (0 – 0 – 1). Úspěšná byla také smíšená štafeta na 5×50 metrů volný způsob (L. Pavlíková, Jonáš Svoboda, Jahodová, S. Pavlíková, Gregorová), jež obsadila druhou příčku.