V PÁTEK 17. 11. 2017 :
TRÉNINK PRO ZÁVODNÍ TÝM SE KONÁ OD 9.30 DO 11.00.
OSTATNÍ TRÉNINKY JSOU ZRUŠENY.

Gratulujeme Jonášovi Kešnarovi

Italský Janov byl hostitelem IV. Evropských paralympijských her mládeže EPYG 2017. Českou republiku tam reprezentovalo 10 sportovců, mezi nimiž byl rovněž šestnáctiletý Jonáš Kešnar, handicapovaný plavec z Jindřichova Hradce. Vedl si skvěle, když do medailové sbírky české výpravy přispěl ziskem 5 cenných kovů. Zlatou medaili vybojoval na 400 metrů volný způsob, stříbrný byl na polohové dvoustovce a tři bronzy bral na delfínové, znakařské i kraulové stovce.

Člen Plaveckého klubu J. Hradec předvedl v Itálii fantastická vylepšení všech svých osobních rekordů. Sice jsou jeho maxima zkreslena tím, že se v Janově plavalo v pětadvacetimetrovém bazénu, ale dosažené časy mají v některých disciplínách světové parametry. „Jonášův výkon na kraulové čtyřstovce byl nejhodnotnější z celé naší výpravy, zároveň spolu s polohovou dvoustovkou jsou oba časy novými českými rekordy a splňují i limit pro mistrovství světa, což jsme u nás ještě nedávno považovali za nedosažitelné,“ chválil Kešnara reprezentační kouč Jan Nevrkla.

Jonáš Kešnar s plaváním začal už v předškolním věku v SK Kapři J. Hradec pod vedením Ivana Jůny. Později přešel do PK J. Hradec, kde jej trénuje Jan Šimek. Navzdory postižení, které je klasifikováno stupněm S9, závodí se zdravými plavci, které poráží. Na EPYG startoval v kategorii mladších juniorů, v níž mu těžkou konkurenci vytvořili závodníci z Itálie, Německa, Litvy, Izraele, Norska, Švédska, Dánska, Chorvatska, Slovinska a Rumunska. Celkově se v Janově v 8 sportovních odvětvích prezentovalo šest stovek sportovců ze 27 zemí.

Mladší junioři – 100 m VZ (21): 3. Jonáš Kešnar 1:00,66 (1098 bodů). 400 m VZ (10): 1. Kešnar 4:33,83 (1116). 100 m prsa (17): 6. Kešnar 1:21,19 (957). 100 m znak (15): 3. Kešnar 1:11,69 (1053). 100 m motýlek (10): 3. Kešnar 1:08,48 (1022). 200 m OPZ (14): 2. Kešnar 2:27,42 (1113).

Zimní soustředění Srní

PKJH na jarní prázdniny připravilo zimní soustředění v Srní na Šumavě.

Soustředění je od neděle 11. 2.2018. Plánovaný příjezd do 15.00 hod. s prvním plaveckým tréninkem v 16.00.

Konec soudtředění je v pátek 16. 2. 2018 a končí obědem.

Ubytování s plnou penzí, pitným režimem v hotelu Srní – hlavní budově**** s vlastním bazénem a nově vystavenou halou. Doprava  – vlastní

Cena: 5.500, -Kč pouze pro členy PKJH, ostatní  6.700,- Kč.

Pro reprezentanty PKJH, kteří se v roce 2017 zúčastnili PČR či MČR cena:  5.000,- Kč

Platba na účet PKJH ve dvou splátkách. Do 11.11. záloha ve výši 3000,-Kč a  doplatek do 2.2.2018.

Snídaně formou bufetu, oběd formou 3chodového menu, večeře formou bufetu – /24 kopečků zmrzliny bude :)/, celodenní pitný režim. Bazén, sauna, sportovní hala, fitness, stolní tenis, WiFi internet.

Denně sportovní aktivity: 3 hod. bazén 1.5 + 1,5 + 3 hod. běžky / dle počasí /

Program: Plavání, běžky, fitness a sportovní hala

Plavání: 7.00 – 8.30 a 16.00- 19.00 plavecké tréninky dle skupin a střídavě dle rozpisu hala, a fitness

Doporučený seznam: Vybavení na běžky – běžecké lyže, hole, boty, vhodné oblečení na běžky nebo šusťáková souprava, NE kalhoty na sjezd, ledvinka nebo menší batoh

Zimní čepice, 2 x rukavice, brýle proti slunci, ponožky nebo podkolenky

Oblečení dle potřeby na 7 dní, oddílové triko, věci na trénink ve vodě i v posilovně, oblečení na hotel, přezuvky, pyžamo, hygienické potřeby včetně mastného krému na obličej, jelení lůj

Karty nebo stolní hra, psací potřeby, sušenky, bonbony…

Kartička zdravotní pojišťovny, Doporučené kapesné: 200,- Kč

Zápis pro školní rok 2017/18

Začátek plaveckého roku je od pondělí 4.9.2017, kdy je i první kondiční plavání pro děti a dospělé. V kanceláři klubu si v průběhu září v pondělí a čtvrtek od 16.00 – 18.00, můžete zapsat děti do vhodné tréninkové skupiny a domluvit časy plavání.  Podobné jako v předchozích letech. Všichni plavci budou mít pro vstup do bazénu čip  za 100,- Kč, který obdrží po zaplacení oddílových příspěvků.

Kondiční plavání: PO + ČT 16.00 – 17.00 velký bazén

ČT 16.00 – 17.00 malý bazén – pro děti od 3 – 6 let

Závodní plavání:  bude upravno podle rozvrhů plavců v průběhu září. časy podobné jako minulý rok

Letní mistrovství ČR dorostu a dosp. – Praha

Plavkyně Adéla Lepičová je vicemistryní ČR

Velmi dobrou formu na Letním mistrovství České republiky dorostu a dospělých prokázali závodníci Plaveckého klubu J. Hradec. Čtyřdenního šampionátu v dlouhém bazénu v pražském Podolí se jich zúčastnila pětice, přičemž zásluhou šestnáctileté Adély Lepičové se oddíl radoval ze zisku stříbrné medaile na kraulové patnáctistovce.

Lepičová nejdelší bazénovou distanci zvládla v novém osobním rekordu, který vylepšila o neuvěřitelných 27 sekund. Tímto výkonem nejen brala titul české vicemistryně mezi mladšími dorostenkami, ale vešla se i do první desítky v absolutním ženském pořadí, kde skončila na 7. místě. Mimoto se ve své kategorii ve všech závodech dostala do nejlepší osmičky. Nejblíže k zisku dalšího cenného kovu byla na 200 m volný způsob, kde se z kvalifikace nominovala čtvrtým časem do finále. V něm ovšem o šest desetin zpomalila, takže propadla o dvě příčky níže.

Mezi republikovou elitou mladších dorostenek se prezentovala také patnáctiletá prsařka Denisa Hronešová, jíž výtečně vyšla dvoustovka, na které skončila devátá. Zaplavala si i ženské semifinále, v němž byla sedmá. Na této distanci si při MČR vylepšila osobní maximum o 4,32 vteřiny. O rok starší Filip Kopřiva obsadil čtrnáctou pozici na delfínových 200 metrech, když plaval o 96 setin sekundy rychleji, než byl jeho nahlášený vstupní čas.

Ve starších dorostencích kraulař Viktor Hejlíček vyrovnal svůj osobní rekord na stovce, díky čemuž postoupil do finále ze čtvrté pozice. V boji o medaile sice dokázal čas ještě o 37 setin zlepšit, ale přesto si celkově o příčku pohoršil. Solidně si počínal též devatenáctiletý Vojtěch Novotný, jenž plaval v osobních rekordech na 50 metrů prsa (-0,04) i dvousetmetrové polohovce (-1,80). V Praze závodili zástupci 88 českých a moravských klubů.

Olympiáda dětí a mládeže Brno

Plavání: Závodníci Plaveckého klubu J. Hradec naplnili očekávání, když získali 5 medailí. Zlato brala Terezie Kinterová ve své výstavní disciplíně na delfínové dvoustovce. Na poloviční distanci skončila stříbrná a sbírku doplnila bronzem na kraulových 200 metrů. Při všech individuálních startech se vždy probojovala do finále. Podobně na tom byl i mladší žák Šimon Michálek, jenž se do finálové osmičky kvalifikoval třikrát. Ve dvou případech, na 200 a 400 m volný způsob, účast mezi nejlepšími proměnil v olympijské bronzy.

Triiatlon: Triatlonisté přijeli do Brna bez dorostenky Anny Hrdličkové z PK J. Hradec. Favoritka na prvenství se totiž zotavuje z pádu na kole, který se jí přihodil v závodě triatlonového mistrovství Evropy v rakouském Kitzbühlu. Jihočeši ovšem z olympiády s prázdnou neodjeli, jelikož v závodě dorostenců dominoval Matyáš Pospíšil a mezi staršími žáky dokončil triatlon na stříbrné pozici Jakub Hrdlička.

Pro sportovce s tělesnými i zdravotními postiženími pořadatelé připravili plavecké disciplíny, v nichž kraloval Jonáš Kešnar z PKJH. Hradec. Mezi 26 startujícími nenašel konkurenci, vyhrál co se dalo. Odvezl z Brna nejen 5 zlatých medailí za jednotlivé styly, ale za představení na kraulové čtyřstovce i šesté prvenství za nejlepší individuální výkon. Za ten získal 683 bodů, suverénně nejvíce mezi všemi olympioniky. Jindřichohradecký plavec, jenž trénuje v PK J. Hradec a v závodech poráží i soupeře bez handicapu, se stal nejúspěšnějším reprezentantem jihočeské výpravy a v celkovém kontextu LODM skončil na druhém místě mezi 3623 sportovci. Lepší než Kešnar, jenž čtyři dny před olympiádou oslavil šestnáctiny, byl jen o rok mladší gymnasta Vojtěch Šácha (Jihomoravský kraj – TJ Sokol Brno I.), který triumfoval sedmkrát.

Letní pohár 10 letého žactva Ml. Boleslav

Vynikajícími výsledky a výkony se při Letním poháru – Čechy desetiletých plavců prezentovala Karolína Kůrková.V Mladé Boleslavi, kde se závod konal, získala dvě zlaté a tři bronzové medaile.

Letní MČR 13 – Ostrava

Padesátimetrový krytý bazén v Ostravě – Porubě přinesl očekávané triumfy Terezii Kinterové na obou delfínových tratích. Nejprve deklasovala startovní pole na dvousetmetrové distanci, když zvítězila s téměř šestivteřinovým odstupem před dalšími v pořadí a následně ovládla i poloviční vzdálenost, na níž byla zlatá s náskokem 75 setin sekundy. Na šampionát se probojovala i kraulařka Vanda Gregorová, jež se na 400 i 800 metrů dostala do nejlepší desítky.