Pozvánka na Členskou schůzi dne 20. 7. 2018 od 17.30 hod. v Cyklokempu Staré město pod Landštejnem

5. Volba výkonného výboru a kontrolní komise, ukončení tříletého funkčního období
  7. Diskuse
  8. Usnesení
  9. Závěr

Ukončení plavání pro školní rok 2017/2018

V pondělí 18.6. 2018 od 16.00 – 17.00 se bude konat závěrečný závod kondičních plavců. Vyplněné přihlášky odevzdejte trenérům do pátku 15.6. Vyhlášení výsledků závodu a ukončení plavání bude ve čtvrtek od 16.00 – 17.00.

Plavání kondičních plavců bude tímto dnem ukončeno Závodní plavci budou ještě plavat dle tréninkového programu v Českých Budějovicích a Strakonicích. Začínat budeme opět v září. Kondiční plavci od 3. 9. 2018, závodní plavci dle dohody s trenérem a plavci 5.ZŠ od 10.9. 2018 dle domluvy s pí. Šimkovou.

Čipy si pro další rok můžete ponechat. Členům, kteří nechtějí již dále pokračovat v plavání, bude záloha x čipu vrácena v týdnu od 18.6 – 22. 6. popř. kdykoliv na začátku září.

Všem dětem přejeme krásné slunečné léto a těšíme se na další rok odplavaný pod hlavičkou PKJH. Děkujeme závodním plavcům za skvělou reprezentaci klubu a našeho města. Rodičům a prarodičům velmi děkujeme za důvěru a podporu. 🙂

Ve Státní svátky 1. a 8. . 2018 jsou tréninky pouze pro závodní tým a to takto:

17.00 – 18.30 – skupina mladší (roč. 06 a ml.)

18.30 – 19.45 – skupina starší (roč. 05 a st.)

MČR v aquatlonu

V sobotu 31. března se v Jablonci nad Nisou uskutečnil druhý závod Českého poháru v aquatlonu, který byl současně i mistrovstvím ČR jednotlivců a družstev. Plavecká část se konala v tamním plaveckém bazénu, běh následoval na dráze ve sportovním areálu Střelnice.

Výprava triatlonové sekce Plaveckého klubu si vedla výborně. Mezi mladšími žáky, kteří absolvovali 200 metrů plavání a 2 km běh, zvítězil Hynek Hrdlička, který o svém vítězství rozhodl v běžecké části. Po plavání vedoucí Šimon Michálek závod bohužel nedokončil. Stříbrné medaile v mistrovském závodě vybojoval dorostenec Filip Michálek a dorostenka Anna Hrdličková. Jakub Hrdlička pak ve stejné kategorii, která absolvovala 400 m plavání a 5 km běhu, skončil šestý.

Mezi 25 oddíly obsadil Plavecký klub druhé místo.

Všem děkujeme za skvělé výkony i reprezentaci oddílu a přejeme hodně úspěchů v nové sezoně.

Laguna cup – Třebíč

Ttřináctičlennou závodní výpravu, která byla mezi 22 oddíly šestá nejpočetnější, měl na dětských závodech v Třebíči Plavecký klub J. Hradec. Více závodníků bylo jen z Neratovic, Zlína, Znojma, brněnské Komety a pořádající třebíčské Laguny. Jindřichohradečtí plavci dokázali v poli 225 šesti až čtrnáctiletých startujících vybojovat 20 (5 – 8 – 7) umístění na medailových stupních.

Nejúspěšnější individuální účast v barvách PK J. Hradec zaznamenala dvanáctiletá Simona Pavlíková, univerzální závodnice při IV. ročníku „Laguna Cupu“ získala 4 cenné kovy, a to za triumfy na dvousetmetrovém motýlku, kraulu a polohovce a druhé místo na 200 metrů znak. Pouze na prsařských 200 m medaili nebrala, skončila pátá s odstupem 4,07 vteřiny na bronz. Dvakrát se v Třebíči postavila na nejvyšší stupeň Vanda Gregorová. V nejstarší kategorii dívek ji nikdo nepřekonal na znakařské a kraulové dvoustovce. V osobním polohovém závodu na 200 metrů pak obsadila 2. místo.

Další medailové příčky si z osmidráhové pětadvacítky třebíčské Laguny odvezli Eliška Jahodová (0 – 2 – 2), Barbora Baboučková (0 – 1 – 2), Šimon Svoboda (0 – 1 – 2), Lucie Pavlíková (0 – 1 – 0) a Šimon Gregor (0 – 0 – 1). Úspěšná byla také smíšená štafeta na 5×50 metrů volný způsob (L. Pavlíková, Jonáš Svoboda, Jahodová, S. Pavlíková, Gregorová), jež obsadila druhou příčku.

Mistrovství ČR družstev

První březnová sobota se významně zapsala do historie Plaveckého klubu J. Hradec. Ženské družstvo si totiž v Praze vybojovalo postup do finále mistrovství České republiky.

Semifinále se plavalo v pražském Podolí, kam se jindřichohradecké ženy a dívky dostaly suverénním způsobem z jihočeského krajského kola. To se v únoru uskutečnilo v Č. Krumlově, kde PK J. Hradec celkově vyhrál s obrovským odstupem. Zvítězil ve všech 13 individuálních disciplínách i v obou štafetách. Oblastní kvalifikaci na stejném místě absolvovali i muži, kteří ze třetí příčky dál nepostoupili.

Oproti kvalifikaci se v semifinále sedmičlenná sestava Jihočešek lehce změnila, když Denisu Hronešovou vystřídala Viktorie Mňuková. Hlavní oporou byla v Podolí Karolína Šimková, jež zvítězila na 100 i 200 metrů prsa a byla druhá na 200 m OPZ. Na druhém místě doplavala také polohová štafeta na 4×100 metrů.

Už v jihočeském kole ženy posbíraly 15222 FINA bodů, což byl zisk, jak se později ukázalo, který by na postup do finále stačil, ale v Praze ho nejen zopakovaly, avšak ještě k němu další body přidaly. Celkově dosáhly sedmého nejlepšího zisku a z českého semifinále jdou přímo do finále, jejž v sobotu 31. března bude hostit bazén Sareza v Ostravě – Porubě.

Soupeřkami PK JH tam budou plavkyně Lokomotivy Trutnov, áčka plzeňské Slávie, domácího KPS Ostrava, brněnské Komety, jihlavského Axisu, SC PA Pardubice a PK Zlín.

Tak držte všichni palce:)

České Budějovice 2018

Prvním větším závodem tohoto roku v dlouhém bazénu byl VIII. ročník mezinárodního klání žactva s názvem „České Budějovice 2018“. Prezentovali se v něm čtrnáctiletí a mladší plavci z jednatřiceti českých a slovenských oddílů. Tradičně velmi úspěšný byl Plavecký klub J. Hradec, jehož šestnáctičlenná výprava dosáhla na 14 (6 – 1 – 7) medailových umístění.

Vůbec nejhodnotnějších výsledků v českobudějovické padesátce dosáhla právě jindřichohradecká plavkyně Terezie Kinterová, vyhrála celkem čtyřikrát, přičemž výkon na královské kraulové stovce byl s 577 FINA body nejlepším v celém průběhu akce. Za prvenství na 100 m motýlek brala 569 bodů, což byl druhý nejvyšší zisk. Dalších dvou vítězství dosáhla na poloviční delfínové a kraulové distanci.

Celkem pětkrát se na stupně vítězů postavila desetiletá Eliška Jahodová, jež vyhrála obě prsařské tratě, k tomu přidala stříbro na 50 metrů volný způsob a bronzové medaile z polohové dvoustovky a padesátky motýlek. V kategorii dvanáctiletých byla Simona Pavlíková bronzová na stovce kraul a 200 m OPZ a Šimon Svoboda na 100 m znak. Dvakrát obsadil 3. místo taktéž Adam Kučera, jenž uspěl na 50 i 100 metrů prsa. Dohromady PK J. Hradec posbíral 38 individuálních umístění v nejlepší desítce.

Cyklosoustředění 15.- 22. 7. 2018

Tradiční letní cyklosoustředění ve Starém městě pod Lanštejnem pro letošní rok bude od 15.-22.7.2018

Sraz v cyklokempu Staré Město v sobotu 15. 7. 2018 ve 14.00 hod. Ubytování turistického typu, stravování začíná večeří. Pro děti zajištěn denní sportovní program, cyklistika do blízkého okolí, in – line /kdo má/, koupání, lanové centrum, painball…      Děti budou ubytované v pokojích po 4, společné toalety a sprchy. Strava – snídaně, oběd, večeře + pitný režim. Pobyt končí v neděli obědem. Děti si vyzvedněte do 13. 00 hod. “ Kola seřízená od odborníka a náhradní 2ks duší sebou“ Aktuální seznam bude doplněn. / 3-4 trička… :)./

Přihláška k vyzvednutí u trenérů – či zašlete přihlášku na pkjh@pkjh.cz                                                                         Cena: 3. 500,- Kč pro členy PKJH        4. 200,- Kč pro ostatní

Platba na účet PKJH: záloha 2500,- Kč do 13. 6 a doplatek do 13.7.

VŠEM ČLENŮM PKJH PŘEJEME DO NOVÉHO ROKU HODNĚ STĚSTÍ, ZDRAVÍ A SPORTOVNÍCH ÚSPĚCHŮ.

VŠECHNY TRÉNINKY STARTUJÍ 3. 1. 2018 A DÁLE DLE ROZVRHU.

TERMÍNOVÁ LISTINA NA PRVNÍ POLOVINU ROKU 2018 BUDE DOLPNĚNA CO NEJDŘÍVE.