SOUSTŘEDĚNÍ STRAKONICE

SOUSTŘEDĚNÍ STRAKONICE

Termín: 5. 8. – 11. 8. 2019

Sraz: 5. 8. ve Strakonicích ve 13.00 na parkovišti před plaveckým bazénem

Odjezd: 11. 8. po dopoledním tréninku (po 11:30)

Cena: 2 000Kč  -pro plavce PKJH, pro ostatní 4 500Kč

Zajištěno: ubytování v areálu bazénu, strava a pitný režim, pronájmy bazénu

S sebou: věci na trénink ve vodě (plavky, brýle, packy, ploutve, deska, piškot, šnorchl – kdo má)

osobní věci –  spodní prádlo, ručníky, trička, kraťasy, tepláky, mikiny, bundu do deště, teplou čepici, běžecké boty, švihadlo, pantofle, lahev na pití, sluneční brýle, opalovací krém, hygienické potřeby, hrnek, talířek, lžičku, příborový nůž, společenské hry, míč,….

svou účast prosím potvrďte do 2. 8. 2019 na tento e-mail jan.simek@czechswimming.cz

Členská schůze 19. 7. 2019

Dne 19. 7. 2019 od 18.00 hod ve Starém městě pod Lanštejnem se koná členská schůze PKJH,z.s.

Program:

 1. Zahájení, schválení programu
 2. Návrh a volba volební a návrhové komise, zapisovatele a ověřovatele zápis
 3. Informace o klubu a jeho činnosti, hospodaření a dosažených úspěchů
 4. Rezignace na fc. jednatele klubu a volba nového jednatele klubu /návrhy zasílejte na mail pkjh@pkjh.cz
 5. Organizační záležitosti a a informace o plánu činnosti
 6. Návrh na úpravu oddílových příspěvků pro další období a povinnost absolvovanýh závodů
 7. Diskuse
 8. Usnesení
 9. Závěr

 

Cyklosoustředění

Tradiční cyklosoustředění ve Starém městě pod Lanštejnem je pro Vás připraveno od 14. – 21. 7. 2019.

Přihlášku v formě: Přihlašuji své dítě ……………………….. na soustředění PKJH zašlete na mail pkjh@pkjh.cz

Cena: 3. 500,- Kč pro členy PKJH        4. 200,- Kč pro ostatní

Platba na účet PKJH: záloha 3000,- Kč do 15. 6 doplatek do 13.7

Sraz v cyklokempu Staré Město v neděli 14. 7. 2018 ve 14.00 hod. Ubytování turistického typu, stravování začíná večeří. Pro děti zajištěn denní sportovní program, cyklistika do blízkého okolí, in – line /kdo má/, koupání, lanové centrum, paintball…  Strava: plná penze + pitný režim

Děti budou ubytované v pokojích po 4, společné toalety a sprchy. Strava – snídaně, oběd, večeře + pitný režim. Pobyt končí v neděli obědem – vyzvedněte děti do 13. 00 hod.

Seznam věcí:  Tento seznam je pouze doporučující a je třeba ho doplnit dle individuálních potřeb dětí

 • spací pytel, polštářek, věci na spaní – teplé
 • osuška a ručníky, hygienické potřeby, toaletní papír, papírové kapesníky, spodní prádlo,
 • 3-4 trička, spodní prádlo, ponožky, kalhoty, tepláková nebo šusťáková souprava, mikina, svetr, pláštěnka + teplé věci/ dle počasí/, kvalitní sportovní obuv, sandály
 • letní čepice, sluneční brýle, krémy opalovací a po opalování, repelent, baterka a náhradní baterie,
 • kolo, švihadlo, karimatka na cvičení, cyklo lahev velká, batůžek lehký, helma, kolo, kolečkové brusle / kdo má/, rukavice, chrániče, lepení na kolo a věci na plavání
 • Doporučené: Hry do pokoje, sušenky, kapesné 200,-Kč

MČR Plzeň

Pěkných umístění dosáhli závodníci Plaveckého klubu J. Hradec při Zimním mistrovství České republiky, které se uskutečnilo v krátkém bazénu v Plzni Slovanech. Skvělým způsobem si počínala především čtrnáctiletá starší žačka Terezie Kinterová, jež směla plavat pouze v otevřené ženské kategorii, neboť její žákovský šampionát, na němž v Novém Jičíně na začátku prosince vybojovala pět národních titulů, již měla za sebou.

Kinterová se i mezi ženami prosadila, když se dvakrát dostala do finále A. Na delfínové dvoustovce z toho bylo vynikající 6. místo, na kraulové čtyřstovce skončila devátá. K tomu se na 50 a 100 metrů motýlek probojovala do semifinále. Podle očekávání se do hlavního finále kvalifikovala Karolína Šimková na své hlavní trati 200 m prsa. Obsadila na ní velmi solidní šestou příčku.

Nejvytíženější jindřichohradeckou plavkyní byla na mistrovství Viola Válková, která se z bloku do bazénu vrhla devětkrát. Nejlépe si vedla v nejkratším kraulovém sprintu, kde ji patří 8. místo mezi mladšími dorostenkami a také parádní dvanáctá pozice v absolutním ženském pořadí. Do finále své kategorie se členka širšího kádru české juniorské reprezentace dostala i na stovce volný způsob, kde obsadila 9. příčku.

Nominaci do Plzně, kde se bylo ZMČR započteno i jako VIII. kolo Českého poháru, si zajistili i starší dorostenci Filip Michálek a Matyáš Pospíšil. Prvně zmíněný zaznamenal umístění v nejlepší desítce na vytrvalecké patnáctistovce. Všestrannému Pospíšilovi se povedlo doplavat pro osmé místo na prsařské dvoustovce a deváté na polohových 400 metrů.

Šimon Gregor má český bronz

Vrcholem druhé poloviny sezóny byly pro plavce zimní šampionáty v krátkém bazénu. Jindřichohradeckému Šimonu Gregorovi český přebor jedenáctiletých přinesl zisk bronzové medaile. Zimní pohár Čechy jedenáctiletých proběhl v Mladé Boleslavi, kde si Šimon Gregor doplaval pro bronz na delfínové stovce. Navázal tím na červnový Letní pohár Čechy, na němž v Kladně skončil stříbrný. Tentokrát si sice o jednu pozici pohoršil, ale výkonem o 2,48 sekundy lepším. Na přeboru absolvoval šest disciplín, ve čtyřech obsadil příčky v nejlepší desítce.

VŠEM ČLENŮM PKJH PŘEJEME DO NOVÉHO ROKU HODNĚ STĚSTÍ, ZDRAVÍ A SPORTOVNÍCH ÚSPĚCHŮ.

VŠECHNY TRÉNINKY STARTUJÍ 3. 1. 2019 A DÁLE DLE ROZVRHU.

TERMÍNOVÁ LISTINA NA PRVNÍ POLOVINU ROKU 2019 BUDE DOLPNĚNA CO NEJDŘÍVE.

Terezie Kinterová- pětinásobná republiková mistryně

Nejúspěšnější účastnicí zimního mistrovství ČR v plavání čtrnáctiletého staršího žactva byla vyhlášena Terezie Kinterová. Závodnice Plaveckého klubu J. Hradec zažila v Novém Jičíně fantastický šampionát, když se stala pětinásobnou republikovou mistryní. Celý klub PKJH, z.s. gratuluje k super výkonům.

Zlato brala podle očekávání na delfínové stovce i dvoustovce, přičemž na kratší distanci vyhrála v osobním rekordu, který vylepšila o více než vteřinu. Další triumfy zaznamenala na kraulových tratích, a sice 100, 400 a 800 metrů. Na stovce jí přálo štěstí, zvítězila totiž o jedinou setinu před žateckou Lenkou Bešíkovou.

Zlepšení osobního maxima o čtyři desetiny na kraulové padesátce znamenalo pro Kinterovou ještě rozšíření sbírky o jedno stříbro. Celkově se na českém mistrovství představilo 173 plavců z 67 oddílů. Plavecký klub J. Hradec reprezentovala i Vanda Gregorová, pro niž bylo nejlepším výsledkem 9. místo na 400 metrů volný způsob, ke kterému si pomohla zlepšením osobního rekordu o 7 setin sekundy.

 

Naši plavci opět v rekordních časech v Plzni

Sedm závodníků Plaveckého klubu J. Hradec se prezentovalo v pětadvacetimetrovém bazénu v Plzni – Slovanech, kde se plavaly tradiční „Plzeňské sprinty“. Závod byl sedmým podnikem seriálu Český pohár – ARENA Cup.

Mezi 702 plavci například ze Švýcarska, Turecka, Maďarska, Norska, Alžírska a dalších zemí se jindřichohradečtí účastníci prosadili k několika výrazným zápisům. Nejzářivější výkon předvedla čtrnáctiletá Terezie Kinterová, jež se na 200 metrů motýlek dostala až do hlavního finále. V něm skončila pátá ve fantastickém čase 2:17,81 min., který znamená nový český rekord její věkové kategorie.

Kinterové se povedlo dostat také do finále B na delfínové padesátce a kraulových 400 a 200 m, kde s ní plavala i oddílová kolegyně Viola Válková. Dvakrát se do finále A podívala Karolína Šimková, jež se v Praze připravuje pod vedením Petry Škábové, která trenérsky vede i olympioničku Barboru Seemanovou. Mezi desítku nejlepších se závodnice PK J. Hradec probojovala na prsařské stovce i dvoustovce. Pokaždé z toho bylo 9. místo.

Velmi dobře si v Plzni počínal i handicapovaný sportovec Jonáš Kešnar, jenž byl ve startovním poli jediným plavcem s tělesným postižením. Upozornil na sebe především na polohových 200 metrů, kde si osobní rekord vylepšil o pět vteřin. Životní výsledek pak zaznamenal na kraulové stovce, na níž se poprvé dostal pod minutu.

Před Kešnarem je nyní důležité vystoupení na „Strahov Cupu“, který se koná v sobotu 1. prosince. Pražský závod je kvalifikací na světový šampionát, jenž se v příštím roce uskuteční v malajském Kuchingu. „Plzeňské sprinty se nám jako oddílu opravdu moc povedly. Naši plavci překonávali obrovsky své osobní rekordy jako na běžícím pásu,“ spokojeně uvedl jindřichohradecký kouč Jan Šimek.

Zimní soustředění Srní

Tradiční zimní soustředění v Srní bude od 17. 2. 2019 – 22. 2. 2019.

Soustředění je od neděle příjezd do 15.00 hod. a začíná plaveckým tréninkem, končí v pátek dopoledním plaveckým trenikem a obědem.

Ubytování s plnou penzí, svačinou, pitným režimem v hotelu Srní – hlavní budově**** s vlastním bazénem a sportovišti. Doprava  – vlastní.

Denně sportovní aktivity: 3 – 4 hod. bazén 1,5 + 1,5 + 3 hod. běžky / dle počasí / + 2 hodiny fitness a sportovní hala

Program: Plavání, běžky, fitness a sportovní hala

Cena: 6200,- Kč členové PKJH a 7.700,- ostatní

Zálohu ve výši: 5000,- Kč uhraďte na účet PKJH do 20.12. 2018. Přihlášku jetšě zašlete na mail pkjh@pkjh.cz ve formě: Přihlašuji své dítě …………………………….na zimní soustředění v Sní. Tímto se přihláška stává oficiální. Doplatek do 10.2. 2019