Plavecký klub Jindřichův Hradec má letos hned dvojí zastoupení na jedné z nejprestižnějších mládežnických sportovních akcí v České republice — Letní olympiádě dětí a mládeže 2026.

Tento významný projekt Českého olympijského výboru se letos koná v Praze ve dnech 21.–25. června 2026 a přivítá více než 4 500 mladých sportovců, kteří budou soutěžit ve 23 sportovních odvětvích. Pro mnoho z nich jde o první zkušenost s atmosférou velké multisportovní akce, která se stylem blíží skutečným olympijským hrám.

O to větší radost máme, že Jihočeský kraj budou v plaveckých disciplínách reprezentovat také dva naši závodníci:

  • Andy Zeithaml (ročník 2012)
  • Jakub Kučera (ročník 2013)

Oba si účast na olympiádě vyplavali svými výkony během sezóny a jejich nominace je zaslouženým oceněním dlouhodobé práce, disciplíny a odhodlání.

Účast na ODM není jen o výsledcích, ale především o cenných zkušenostech, které mladým sportovcům pomáhají v jejich dalším sportovním i osobním růstu. Setkání s nejlepšími plavci z celé republiky, nové prostředí a závodní atmosféra na nejvyšší úrovni jsou obrovskou motivací do další práce.

Celý klub drží oběma našim reprezentantům palce a přejeme jim, aby si tuto výjimečnou akci maximálně užili a předvedli své nejlepší výkony!